"Kujon" na European Accounting Week

European Accounting Week odbył się w dniach 11-16 marca 2024 na Wydziale Zarządzania UŁ. "Kujon" też tam był!

European Accounting Week to organizowana corocznie w krajach członkowskich sieci ETAP (European Tax and Accounting in Practice Network) od 1999 r. i dofinansowana z programu Erasmus + BIP konferencja o tematyce rachunkowości. Podczas wydarzenia studenci pracują w grupach, rozwiązują case'y i uczestniczą w wykładach, a zajęcia prowadzą profesorowie z 14 krajów, m.in. Holandii, Belgii, Portugalii, Austrii, Łotwy czy Finlandii. W tegorocznej edycji w zajęciach z rachunkowości, spotkaniach kulturalnych i zwiedzaniu Łodzi uczestniczyło 85 studentów z 14 różnych krajów, 6 studentów z Wydziału Zarządzania UŁ i 25 wykładowców z 15 krajów.

Jednym z wydarzeń był występ "Kujona", który odbył się w Pałacu Biedermanna na zakończenie konferencji. Zagraniczni studenci mieli możliwość zapoznania się z polską kulturą ludową, co przyjęte zostało z olbrzymim entuzjazmem, a sala wypełniona była po brzegi. W naszym programie znalazły się tańce i przyśpiewki z okolic Łowicza oraz narodowy Krakowiak. Serdecznie dziękujemy organizatorom tego wydarzenia za zaproszenie!

grupa ludzi w strojach ludowych